Держава не буде втручатися в діяльність церкви, – Президент

Держава захистить права священиків і мирян УПЦ Московського патріархату.

Президент України Петро Порошенко під час виступу за результатами Всеукраїнського Православного Об’єднавчого Собору наголосив, що держава не буде втручатися в діяльність церкви і нікого силоміць не будуть “запрошувати” у новостворену церкву.

Про це інформує прес-служба Глави держави.

При цьому Глава держави особливо підкреслив, що держава захистить права священиків і мирян УПЦ Московського патріархату, які добровільно вирішать вийти з РПЦ.

“У нас не було, нема і не буде державної церкви. Держава не буде втручатися в діяльність церкви. І в освячену Томосом православну церкву теж ніхто нікого не „запрошуватиме“ силоміць. Ще раз наголошую, це — питання вільного вибору для кожного віруючого”, — підкреслив Петро Порошенко.

Президент також гарантує, що: “Влада поважатиме вибір тих, хто з тих чи інших обставин вирішить залишитися в тій церковній структурі, яка буде зберігати єдність з РПЦ. Але так само гарантую, що держава захистить права священиків і мирян УПЦ Московського патріархату, які добровільно вирішать вийти з-під Москви, щоб разом з іншими православними творити Єдину Українську Православну Помісну Церкву”.

Нагадаємо, як повідомляли днем раніше, 15 грудня, на Об’єднавчому соборі в Києві єпископи обрали главу помісної української православної церкви. Ним став єпископ Української православної церкви Київського патріархату Епіфаній.

Всього в соборі брали участь 190 осіб. Найбільше представників УПЦ КП: до складу делегації увійшли 42 архієрея і з ними по одному священику і мирянину. Загалом 126 делегатів. Кожен єпископ УПЦ МП також прийшов зі священиком і мирянином, всього – 30 осіб. Українська автокефальна православна церква підтвердила участь 12 єпископів (разом зі священиками і мирянами – 36 делегатів).

Голосування проходило в два тури. Тепер Епіфаній отримає томос про автокефалію помісної української православної церкви.

категорії
Політика

Публікації по темі