Друге читання: “антиколомойський” закон і відкриття ринку землі

За попередньою інформацією, друге читання відбудеться 7 квітня 2020 року.

31 березня Верховна Рада прийняла закон про обіг земель сільськогосподарського призначення і схвалила в першому читанні законопроект про банківське регулювання.

Друге читання за попередньою інформацією має відбутись у вівторок, 7 квітня.

Варто зазначити, ці два законопроєкти – надважливі для співпраці України з МВФ, адже напередоні це стало головними вимогами від валютного фонду.

Як заявив 27 березня президент Володимир Зеленський, влада домовилися з керівництвом МВФ, що після ухвалення парламентом законів про банківське регулювання й запуск ринку землі Україна протягом приблизно 15 днів отримає від МВФ перший транш у розмірі $1,75-2 млрд.

Окрім цього, відомо, що МВФ може збільшити розмір допомоги Україні з $5,5 млрд до $8 млрд у разі прийняття парламентом нового законопроекту щодо банків-банкрутів та закону про ринок землі.

13 березня Україна виплатила МВФ $409,6 млн за програмою розширеного фінансування EFF. Чергові платежі за зобов’язаннями перед МВФ заплановано на кінець квітня і початок травня. Україна і МВФ досягли домовленості щодо нової трирічної програми розширеного фінансування в обсязі $5,5 млрд у грудні 2019 року.

Зазначимо, що Верховна Рада в ніч з 30 на 31 березня 2020 року скасувала мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення з 1 липня 2021 року.

Купувати землю можуть:

  • громадяни України;
  • юридичні особи, створені й зареєстровані в Україні без іноземних учасників;
  • територіальні громади та держава;
  • банки можуть стати власниками землі тільки за умови, якщо земельна ділянка дісталася їм як заставне майно з непогашеним кредитом.

Хто не може стати власником землі

  • компанії, власниками яких є громадяни країни-агресора — РФ, що входять до терористичних організацій;
  • компанії, що перебувають у власності іноземних держав, офшорів, або ж ті, бенефіціара яких неможливо встановити;
  • юридичні особи, зареєстровані в країнах, які не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, та компанії, що перебувають під санкціями;
  • орендарі земель, які працюють на них і мають право користування не пізніше ніж з 2010 року, можуть викупити землю з розстрочкою до 10 років за ціною нормативної грошової оцінки таких ділянок без проведення земельних торгів. Право власності покупець отримує після першого платежу;
  • іноземці та іноземні компанії, які є аграрними землевласниками. Купівля ними землі заборонена до проведення референдуму з цього питання.

“Згідно з прогнозами Світового банку відкриття ринку землі сільгосппризначення може щорічно приносити українській економіці додатково від $700 млн до $1,5 млрд”. – прокоментували у Офісі Президента прийняття закону про ринок землі.

Також, 30 березня, ВРУ ухвалила так званий “антиколомойський” закон, що передбачає регулювання банківської системи.

Згідно з ним, це сформує стабілізацію фінансової системи України. Тобто, націоналізація банків стане автономною і не залежатиме від колишніх власників.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Політика

Публікації по темі