Другий новий дім для переселенців

Депутати підтримали законопроект, що дозволяє переселенцям ставати на квартирний облік.

Верховна Рада ухвалила закон, який надає право переселенцям, у тому числі інвалідам, ставати на соціальний квартирний облік.

Про це повідомили на офіційному сайті Верховної Ради України.

Документ передбачає зміни до закону «Про житловий фонд соціального призначення». За закон проголосували 244 народних депутати.

Згідно Закону, право стати на соціальний квартирний облік мають внутрішні переселенці, у яких немає житла на підконтрольній українській владі території. Нерухомість на окупованих територіях чи на лінії розмежування на розгляд не береться.

Відповідно до чинного законодавства, на облік беруть родини, якщо їхній дохід за попередній рік не зміг би покрити прожитковий мінімум і оренду житла у відповідному населеному пункті. У випадку із переселенцями при визначенні такого доходу враховують вартість їхнього майна за винятком нерухомості, розташованої в зоні операції Об’єднаних сил або в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

Як і раніше, порядок врахування вартості майна особи та родини, а також порядок визначення вартості найму житла у населеному пункті визначає Кабмін.

Закон набуде чинності наступного дня після опублікування.

категорії
Політика

Публікації по темі