ФРУ агітує Кабміну проголосувати за законопроєкт стосовно змін до Податкового кодексу

Це стосується вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві (реєстр. № 1210 від 30.08.2019) у ІІ читанні та в цілому.

За результатами засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, яке відбулося 13 січня, Комітетом прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти проект закону про внесення змін до Податкового кодексу України.

Про це повідомляє ФРУ.

Це стосується вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві (реєстр. № 1210 від 30.08.2019) у ІІ читанні та в цілому.

Раніше Федерацією було запропоновано Комітету Верховної Ради ряд пропозицій та зауважень до цього законопроекту, підготовленого до другого читання, частину з яких було враховано.

Проте, на жаль, так і залишились не врахованими пропозиції Федерації щодо відмови від збільшення розмірів та кількості штрафних санкцій, зокрема пов’язаних із податковими накладними, та відмови від ідеї впровадження концепції винної відповідальності платників податків.

Після розширення функцій сервісної служби їй планується надати право встановлювати наявність або відсутність вини платників податків щодо податкових правопорушень. Винуватий чи не винуватий платник буде вирішувати податкова служба на підставі своїх «критеріїв», які залишають широкі можливості для посадових осіб податкових органів… При цьому від визначення наявності або відсутності вини платника податків напряму буде залежати розмір штрафних санкцій, що застосовуватимуться.

Враховуючи останні події в Одеській області, де правоохоронцями затримано керівника обласної податкової за спробу дати хабаря, концепція визначення вини платника податків податківцями виглядає ще більш недоречно.

категорії
Політика

Публікації по темі