Головний митник Максим Нефьодов обіцяє кадрову реформу митниці

Максим Нефьодов, який переміг у конкурсі на посаду голови Державної митної служби, назвав п’ять задач, які пропонує реалізувати в митниці.
https://delo.ua/special/pershi-200-v-svojemu-zhitti-zarobiv-na-programuvanni-maks-nefod-335133/

Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов, який переміг у конкурсі на посаду голови Державної митної служби, назвав п’ять задач, які пропонує реалізувати в митниці.

Про це він розповів в інтерв’ю Економічній правді.

Зокрема за словами Нефьодова, на сьогодні «митниця – це проблема». «З неї треба створити щось гарне, щось таке , що не асоціюватиметься з корупцією, поборами, затримками вантажів, контрабандою, порушеннями, чергами, «піджаками», «скрутками», – зазначив він.

Також він зазначив, що для вирішення існуючих проблем немає єдиного рецепту. На його думку в першу чергу потрібно провести електронізація, кадрову реформу, змінити митну інфраструктуру, інтегруватись у європейську митну спільноту та оновити існуючий митний кодекс.

Електронізація: «Це основний метод боротьби з корупцією і неефективністю. І в сфері закупівель, і на митниці держава, на жаль, не може собі дозволити якісних високооплачуваних службовців», – зазначив він.

Кадрова реформа: «Кадрові зміни в будь-якій організації однакові. Потрібно зрозуміти, хто наші співробітники, як плануємо наймати нових, як їх навчити і як потім оцінювати, кого підвищувати, а кого звільняти», – підкреслив Нефьодов.

Митна інфраструктура: «Це не лише горезвісні сканери, про які соромно згадувати, а й автоматичні ваги, автоматичне сканування номерів, поворотні камери», – пояснив Нефьодов.

Інтеграція у європейську митну спільноту: «Митниця не існує сама по собі. Синхронізація українського законодавства з європейським — надважливе завдання», – зауважив Нефьодов.

Оновлений Митний кодекс: «Актуального Митного кодексу сьогодні нема, його треба писати», – резюмував Нефьодов.

категорії
Політика

Публікації по темі