Гройсман підписав постанову щодо Державної податкової і Державної митної служб

Уряд має схвалити розпорядження про оголошення двох конкурсів на голів ДПС і ДМС.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підписав постанову про затвердження положень про Державну податкову і Державну митну служби.

Відповідний документ оприлюднений на сайті Кабінету Міністрів України.

Наступний етап реформи – Уряд у 7-денний термін після оприлюднення Положень має схвалити розпорядження про оголошення двох конкурсів на голів ДПС і ДМС. Конкурс проводитиме Національне агентство України з питань державної служби.

Нагадаємо, ще 18 грудня 2018 року Кабінет Міністрів ухвалив постанову про реорганізацію Державної фіскальної служби шляхом поділу на Державну податкову і Державну митну служби.

Для імплементації цієї постанови на сьогоднішньому засіданні Уряд затвердив з доопрацюванням положення, що врегулює порядок діяльності обох служб, визначить їх правовий статус, основні завдання, права і обов’язки працівників, пов’язаних з реалізацією податкової та митної політики, а також закріпить повноваження голів Державної податкової та Державної митної служб.

«Затвердження положень дозволить створити умови для повноцінної реалізації новоствореними службами своїх функцій у сфері податкової та митної політики. Реформа ДФС – це наше завдання перед сумлінним бізнесом. Поділ створить підґрунтя для демілітаризації податкових органів, покращить якість сервісів, які надаються платникам податків, підвищить прозорість та підзвітність роботи податкових та митних органів. При цьому наше завдання провести реформу ДФС непомітно та безболісно для бізнесу», – сказав заступник Міністра фінансів Сергій Верланов.

Як повідомляла ІА “Вежа”,  Державна податкова служба є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на ДПС. Діяльність Державної податкової служби спрямовується і координується Кабінетом Міністів через Міністра фінансів

категорії
Політика

Публікації по темі