Кандидати у Президенти витратили майже 1,3 мільярди гривень на вибори

Офіційно витрати на вибори кандидатів у Президенти під час виборчої кампанії склали майже 1,3 мільярди гривень.

Офіційно витрати на вибори кандидатів у Президенти під час виборчої кампанії склали майже 1,3 мільярди гривень.

Такі дані опубліковані Національне агентство з питань запобігання корупції у Аналізі проміжних фінансових звітів про надходження та використання коштів виборчих фондів кандидатів на пост Президента України.

Виборчий фонд переможця президентських перегонів Володимира Зеленського склав 102 млн гривень, з котрих на виборчу кампанію було витрачено понад 86 мільйонів. Понад 64 мільйонів гривень команда Зеленського витратила на рекламу в ЗМІ.

Значно більші витрати на виборчу кампанію були в поки що чинного Президента України Петра Порошенка. Його виборчий фонд становив аж 415 млн 600 тисяч гривень. Варто зазначити, що ці кошти були використані майже у повному обсязі – 407 млн 786 тис 721 грн. На рекламу у засобах масової інформації штаб Петра Олексійовича витратив трохи більше половини виборчого фонду – 251 млн 908 тисяч гривень.

На другому місці, за витратами на передвиборчу кампанію, опинилась Тимошенко Юлія Володимирівна. Її виборчий фонд склав 164 млн 8 тис грн, з котрих використано 163 млн 749 тис 341 грн. При цьому, майже всі кошти були витрачені на рекламу в медіа – 118 млн 391 тис гривень.

Виборчий фонд Олександра Вілкула опинився на третьому місці за розміром та склав 116 млн 864 тисяч гривень. З них на передвиборчі перегони витрати понад 111 мільйонів гривень. На рекламу в ЗМІ Олександр Вілкул витратив 97 млн 417 тис 842 гривень.

Варто також зазначити, що вісім кандидатів на пост Президента задекларували нульові витрати із виборчого фонду. Зокрема, не витратили навіть гривні Інна Богословська, Олександр Ващенко, Микола Габер, Дмитро Гнап, Олександр Данилюк, Ілля Кива, Андрій Новак та Руслан Ригованов.

Нагадаємо, у другому турів виборів Президента України переміг Володимир Зеленський набравши 73,22% голосів.

категорії
НовиниПолітика

Публікації по темі