Клімкін вважає несправедливим щодо українців польський закон про ІНП

Наразі міністр очікує рішення Конституційного суду.

Павло Клімкін, міністр закордонних справ України, вважає польський закон “Про інститут національної пам’яті (ІНП) несправедливим щодо українців і розраховує, що Конституційний суд Польщі дасть свою правову оцінку його положенням.

Про це він заявив сьогодні, 1 грудня, на засіданні українсько-польського форуму партнерства в Києві, передає Інтерфакс- Україна.

“Було б добре, щоб Конституційний суд Польщі подивився справжнім правовим поглядом на ті зміни, які було внесено у відомий закон “Про інститут національної пам’яті в Польщі”. Вважаємо такі зміни несправедливими щодо України та українців”, – заявив він.

Міністр також зазначив, що розраховує на початок відновлювальних робіт українських пам’яток у Польщі, як і на початок робіт із пошуку поховань поляків в Україні.

“Я сподіваюся, що ми просуваємося щодо того, щоб з особливою повагою ставитися до пам’яток історії, як тих, які перебувають на території Польщі, так і на території України… Дуже важливо, щоб результатом нашого спільного поштовху став початок відновлення українських пам’яток у Польщі і початок пошукових робіт”, – додав глава МЗС України.

У свою чергу міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович заявив, що польське товариство “хоче знати правду про нашу спільну історію і домагається гідного вшанування померлих”. “Необхідно ретельно вивчити минуле і передати знання про це молодому поколінню, зокрема, що стосується Другої світової війни і трагедії на Волині”, – зазначив Я.Чапутович.

Він додав, що потрібна чесна і відкрита розмова без заполітизованості.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що Павло Клімків має сумніви у доцільності ініціативи створення відомства з питань трудової міграції. «Новий орган з питань трудових мігрантів, про який зараз так багато говорять, що він може реально змінити? Ускладнити взаємодію з органами та міністерствами інших країн, забюрократизувати природний процес?» – зазначив у повідомленні Павло Клімкін.

Він наголошує, що не проти створення окремої установи. Проте, за його словами, спочатку необхідно визначитись із її завданнями і ресурсами. Окрім того, потрібно з’ясувати роль держави, громадянського суспільства та бізнес-сектору у її функціонуванні.

категорії
Політика

Публікації по темі

Новини