Луценко заважає покарати митників-корупціонерів – НАБУ

Бюро закликало Луценка повернути кримінальне провадження щодо корупційної схеми розмитнення детективам.

У НАБУ заявляють, що дії генпрокурора Юрія Луценка не дають притягнути службовців митниць ДФС до кримінальної відповідальності за корупцію.

Про це йдеться у заяві Національного антикорупційного бюро України.

Як повідомляє НАБУ, з жовтня 2017 року детективи розслідували корупційну схему розмитнення імпортованих товарів за заниженою вартістю, що завдало державі збитків  у розмірі 170 млн грн.  В межах розслідування було накладено арешт на 450 млн грн компаній-учасниць схеми.

“За два роки розслідування детективи НАБУ провели слідчі дії для встановлення усіх обставин вчинення злочину та зібрали велику кількість доказів.  … Чим ближче детективи підходили до фінішної прямої, тим відвертіші були намагання усунення їх від цієї справи”, – зазначили у НАБУ.

24 травня 2019 року справу передали до ДБР, однак наприкінці червня Луценко скасував це рішення, а 15 серпня “з незрозумілих підстав та без вивчення матеріалів кримінального провадження раптово передав справу, змінивши підслідність, до Нацполіції України”.

“Відповідно до ч.5 ст.216 КПК України забороняється доручати здійснення досудового розслідування кримінального правопорушення, віднесеного до підслідності НАБУ, іншому органу досудового розслідування”, – наголосили у відомстві:”Рішення генпрокурора ставлять під загрозу можливість притягнення посадовців до кримінальної відповідальності, адже навіть у разі направлення слідчими Нацполіції обвинувальних актів у цих справах до суду усі зібрані докази можуть бути визнані недопустимими”.

У НАБУН закликали Луценка прийняти процесуальне рішення та повернути кримінальне провадження детективам бюро.

категорії
Політика

Публікації по темі