НАЗК направило до суду 7 адмінпротоколів щодо керівників партій та виборчих фондів

НАЗК направило до суду 7 адмінпротоколів щодо керівників партій та виборчих фондів

За минулий тиждень Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) склало та направило до суду 8 адміністративних протоколів, у тому числі 7 – щодо представників партій та розпорядників виборчих фондів.

Через порушення порядку подання фінансової звітності політичних партій були складені протоколи стосовно представників таких партій:

  • «Комуністична партія України» (керівник – Петро Симоненко);
  • «Партія народний порядок» (керівник – Андрій Древицький);
  • «Справжня Україна» (керівник – Мирослав Якібчук);
  • «Альянс за соціальну справедливість» (керівник – Андрій Кисельов);
  • «Національна платформа» (керівник – Катерина Одарченко).

Окрім того, як повідомляється, ще 2 адміністративні протоколи були складені стосовно розпорядників та внескодавців виборчих фондів кандидатів, які брали участь у місцевих виборах.

Також було направлено до суду адмінпротокол стосовно начальника Юридичного відділу Головного управління Державної казначейської служби України у Київській області Джемми Куценко. Протокол складено у зв’язку з виявленими недостовірними відомостями в декларації посадовиці, перевірку якої НАЗК провело у 2020 році. Після визнання неконституційною ст. 366-1 Кримінального кодексу України дії всіх осіб, які вказали недостовірні відомості на суму понад 250 прожиткових мінімумів у деклараціях за 2018, 2019 роки, перекваліфіковано на адміністративні правопорушення за ст. 172-6 КУпАП.

категорії
Політика

Публікації по темі