НАЗК з IFES планують впровадити електронну систему звітності політичних партій

В планах Національного агентства перейти на електронну систему звітності політичних партій, оскільки процес перевірки таких звітів стане значно ефективнішим та якіснішим.

Т.в.о. Голови Національного агентства Наталія Новак обговорила з представниками Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) проблемні питання законодавчого регулювання діяльності політичних партій.

Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

«В планах Національного агентства перейти на електронну систему звітності політичних партій, оскільки процес перевірки таких звітів стане значно ефективнішим та якіснішим», – сказала т.в.о. Голови НАЗК.

Наталія Новак зазначила, що, на її думку, необхідно пом’якшити покарання політичних партій за незначні порушення. Зокрема, встановити мінімальний розмір податкового боргу, за наявності якого фізична особа може робити внески на рахунок політичної партії: «Це зробить діяльність партій більш прозорою та стимулюватиме розвиток політичних сил в цілому. Чинне законодавство передбачає конфіскацію внеску, якщо його зробив громадянин, у якого наявний податковий борг, незалежно від його розміру».

Старший директор Міжнародної фундації виборчих систем в Україні Пітер Ербен заявив, що експерти IFES готові провести аналіз законодавства стосовно політичних партій, визначити його позитивні та негативні аспекти, а також продовжити активно сприяти тому, щоб НАЗК мало змогу перейти на електронну систему звітності політичних партій.

Нагадаємо, що Національне агентство схвалило проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку подачі звітності політичних партій», метою якого є запровадження електронної системи звітності політичних партій і кандидатів на загальнодержавних та місцевих виборах.

категорії
Політика

Публікації по темі