Нова Рада почне роботу через півтора місяці

За попередніми результатами, пропрезидентська партія «Слуга народу» отримує 253 місця в новому парламенті.

Центрвиборчком завершив підрахунок 93,3% електронних протоколів.

Повідомляє Finance.ua.

За попередніми результатами, пропрезидентська партія «Слуга народу» отримує 253 місця в новому парламенті. Цього не достатньо, щоб без оглядки на думку колег по Раді переписати Конституцію, проте з головою вистачить на прийняття практично будь-яких законів. За умови, звісно, що нові депутати будуть беззастережно підтримувати ініціативи Президента.

Втім, до перших реальних дій на законотворчому терені пройде ще чимало часу. Адже за чинними в країні законами, на всі формальності у учасників виборчого процесу є ще півтора місяці. На що буде витрачено цей час?

Неодноразово озвучений в ЗМІ прогноз, що нова Рада збереться на перше засідання не пізніше 9 вересня, заснований на песимістичних оцінках. У чиновників просто немає більше часу на проведення всіх процедур. А їх треба чимало:

  • 15 днів відводиться Центрвиборчкому на визначення результатів виборів (до 5 серпня).
  • 5 днів після цього – на їх публікацію в офіційній пресі (10 серпня).
  • Ще 5 днів на формування робочої депутатської групи (15 серпня).

Цей тимчасовий орган, що складається з 28 новообраних нардепів, повинен утрясти головні формальності для початку роботи парламенту: призначити дату засідання, визначити розсадження політсил в залі, позначити перелік сфер відання комітетів. Він припиняє свою роботу тільки після формування парламентських комітетів.

категорії
Політика

Публікації по темі