Опендатабот: 50% теперішніх міністрів були ФОПами

Теперішній уряд можна назвати «урядом ФОПів».

Із 20 членів Кабінету міністрів 10 раніше були підприємцями.

Про це повідомляє Опендатабот.

“Теперішній уряд можна назвати «урядом ФОПів». Більшість міністрів закрили свої справи лише кілька місяців тому. Проте перші місяці роботи нового Кабміну показали: міністри радше готові використати свою обізнаність про вразливі місця ФОПів та зробити фіскальну політику ще більш жорсткою”, – йдеться в повідомленні.

Переважно міністри займалися консультаціями з комерційної діяльності та керування та вели діяльність у сфері права.

Так, Олексій Оржель, міністр енергетики, Володимир Бородянський, міністр культури, і Альона Бабак, міністр розвитку громад та територій України, давали консультації з питань комерційної діяльності й керування.

А прем’єр-міністр Олексій Гончарук, міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька та міністр юстиції Денис Малюська вели діяльність у сфері права.

Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет був ФОПом двічі: він займався комп’ютерним програмуванням і вів діяльність у сфері радіомовлення та телебачення.

Міністр цифрової трансформації України та віцепрем’єр-міністр України Михайло Федоров працював у галузі освіти. Міністерка соціальної політики Юлія Соколовська вела діяльність у сфері бухгалтерського обліку й аудиту та консультувала з питань оподаткування. Міністр оборони Андрій Загороднюк досліджував кон’юнктуру ринку та суспільну думку.

За законом міністри не мають права паралельно займатися іншою роботою або входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства, що має на меті одержання прибутку. Їм дозволяється лише викладання, наука та творчість, і лише в позаробочий час. Якщо ж член кабміну має ще одне джерело заробітку, то протягом 20 днів має або припинити це, або подати у відставку.

Тому зараз усі «міністерські» ФОПи ліквідовано, і жоден міністр підприємницької діяльності не веде.

5 міністрів закрили ФОП лише в кінці літа – на початку осені 2019 р.: 19 серпня – Михайло Федоров та Олексій Оржель, 26 серпня – Денис Малюська, 4 вересня – Дмитро Дубілет, 18 вересня – Юлія Соколовська.

категорії
БізнесПолітика

Публікації по темі