Парубія звинуватили у порушенні регламенту Верховної Ради

Суд виніс рішення за позовом народного депутата Сергія Власенка.

Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправними дії спікера Верховної Ради Андрія Парубія у справі про надання представнику президента слова для виступу на засіданнях Погоджувальної ради фракцій з 5 лютого 2018 року по 8 квітня 2019 року.

Як повідомили у прес-службі суду, відповідно до закону «Про регламент Верховної Ради», надання слова для виступу представнику президента, не передбачене. Суд виніс рішення за позовом народного депутата Сергія Власенка.

Позивач також просив зобов’язати Парубія утриматися від подібних дій надалі та дотримуватися норм Конституції України і Регламенту Верховної Ради. Однак суд не задовольнив це прохання.

Нагадаємо, 7 травня прес-служба НАБУ повідомила, що відкрила провадженнястосовно голови Верховної Ради Андрія Парубія за підозрою у нецільовому використанні бюджетних коштів. Однак в прес-службі спікера зазначили, що Парубій не є фігурантом цього провадження, а розповсюджену інформацію назвали фейком.

31 січня Державне бюро розслідувань порушило кримінальне провадженнящодо спікера Верховної Ради Андрія Парубія та деяких співробітників Апарату ВР. У їхніх діях вбачають ознаки кримінального правопорушення, передбаченого статтею 365 Кримінального кодексу України – перевищення влади або службових повноважень.

Народний депутат групи «Партія «Відродження» Валерій Писаренко розпочав збір підписів на підтримку постанови про звільнення Андрія Парубія з посади голови Верховної Ради. Однак наразі зібраної кількості голосів недостатньо для ухвалення такого документу.

Як повідомляли раніше, ніхто не знає, скільки парламентарів кажучи перефарбуються в інший колір. Від цього, мабуть, і залежатиме, чи знайдуть потрібні 150 підписів для відставки Парубія. Таку думку висловив директор Агентства моделювання ситуацій, політолог Віталій Бала. «Усе залежатиме від того, скільки політичних пристосуванців зараз буде. Тому саме ініціатива збору підписів за відставку голови парламенту Андрія Парубія буде якраз показовою. Це продемонструє українцям, скільки народних депутатів у ВР, які насправді думають лише про себе, а не про державні справи. До того ж показовим буде те, скільки знайдеться підписантів і скільки за це проголосують», – зазначив Бала.

На його переконання, те, що зараз ініціюють можливу відставку Парубія таким чином, пов’язане лише з одним бажанням – достроково розпустити Раду.

категорії
Політика

Публікації по темі