Петро Порошенко витратив на вибори понад півмільярда гривень власних коштів

Виборчий фонд Петра Порошенка наповнювався тільки за власні кошти президента.

Національне агентство з питань запобігання корупції затвердило аналіз остаточних фінансових звітів про надходження та використання коштів виборчих фондів кандидатів на пост Президента України на чергових виборах Президента України.

Про це зазначено на офіційному сайті НАЗК.

Президент України Петро Порошенко витратив на свою виборчу кампанію близько 585 млн грн з власної кишені. Згідно з документом, виборчий фонд Петра Порошенка наповнювався тільки за власні кошти президента і склав 584,5 млн грн.

Зокрема, за період з 8 лютого по 19 квітня Порошенко в рамках виборчої кампанії витратив 346,1 млн грн на рекламу в ЗМІ. Також на виготовлення матеріалів передвиборної агітації президент витратив 121,2 млн грн.

Крім того, наголошується, що на “інші послуги, пов’язані з проведенням передвиборної агітації”, Порошенко витратив 85,7 млн ​​грн, а інші витрати на передвиборну агітацію склали 31,4 млн грн.

Згідно з документом, 2,2 млн грн Порошенко переказав НСК “Олімпійський” – для проведення заходів 14 і 19 квітня.

Нагадаємо, що новообраний президент Володимир Зеленський задекларував 143,3 млн грн витрат на свою виборчу кампанію, донорами коштів переважно виступали фізичні особи і партія.

Згідно з документом, виборчий фонд Зеленського поповнювався за рахунок вкладів фізичних осіб – 71,7 млн ​​грн і від партії “Слуга народу” – 65,9 млн грн. При цьому власні кошти кандидата склали 11,7 млн ​​грн, а внески юридичних осіб – 7,1 млн.

Довідка

Фінансові звіти, що подавалися розпорядниками рахунків виборчих фондів кандидатів, перевірялися на відповідність порядку подання і повноту заповнення, відповідність звітних даних інформації, отриманій від банків, на дотримання обмежень у здійсненні внесків, зокрема щодо наявності податкового боргу в суб’єкта, який здійснює внесок (відповідно до ст. 15 ЗУ «Про політичні партії в Україні», ст. 43 ЗУ «Про вибори Президента України»).

категорії
Політика

Публікації по темі