Порошенко підписав закон про підвищення штрафів за контрабанду лісу

Встановлюються покарання за незаконну рубку і пошкодження дерев або чагарників у вигляді штрафу на громадян від 15 до 30 неоподатковуваних мінімумів.

Президент України Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів

Про це повідомила Прес-служба Адміністрації президента.

Згідно з законом, в декілька разів підвищать штрафи за незаконну рубку та вивезення лісових культур та молодняка. Крім цього, буде підвищено контроль за незаконним вивезенням (контрабандою) дерев з лісу.

Відтак законом встановлюються покарання за незаконну рубку і пошкодження дерев або чагарників у вигляді штрафу на громадян від 15 до 30, а на посадових осіб – від 75 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також передбачено, що обсяг внутрішнього споживання вітчизняних необроблених лісоматеріалів не повинен перевищувати 25 мільйонів кубометрів на рік незалежно від обсягу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів, не оброблених у попередньому році.

Відовідні зміни вносяться, зокрема до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України та Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів».

«Водночас Уряду доручено розробити комплексну програму відновлення лісового фонду України та визначити першочергові обсяги робіт щодо відновлення лісів і лісорозведення, охорони лісів від пожеж, захисту від шкідників і хвороб, інших лісогосподарських заходів», – йдеться в повідомленні.

В Прес-службі зазначають, що впровадження норм Закону дозволить зберегти екологічну безпеку України та створить дієвий механізм запобігання  вчиненню злочинів, пов’язаних з незаконною порубкою.

Нагадаємо, відповідний закон Рада ухвалила 3 липня, однак тоді Порошенко його ветував та вніс власні пропозиції.

категорії
Політика

Публікації по темі