Президент України підписав Закон про зміни до Податкового кодексу

Закон був розроблений за ініціативою Мінфіну.

Президент України Петро Порошенко підписав Закон про внесення змін до Податкового кодексу, що стосуються Держбюджету на 2019 рік.

Відповідна інформація опублікована на сайті Верховної Ради України.

У статусі проекту закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів на сайті парламенту зазначено, що документ “повернуто з підписом від Президента” 10 грудня.

Як зазначили автори законопроекту, документ має забезпечити збалансованість бюджетних надходжень у 2019 році та виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.

Зазначено, що Закон був розроблений за ініціативою Мінфіну.

Зокрема він передбачає збільшення з 1 липня 2019 року ставки акцизного податку на тютюнові вироби на 9%, підвищення з 1 січня 2019 року ставку екологічного податку за викиди двоокису вуглецю (СО2) стаціонарними джерелами, збільшення ставки рентної плати за користування надрами для видобування нафти і конденсату на 2 відсоткових пункти, збільшення ставки рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів на 50% тощо.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект № 9260 “Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких інших законодавчих актів щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів”. За ухвалення документу проголосувало 236 депутатів.

Законопроект передбачає зниження неоподатковуваної вартості міжнародних посилок з 1 липня 2019 року зі 150 до 100 євро.

Мінфін повідомляє, що норма про “три посилки” скасована, оскільки поштові оператори виявились не готовими до адміністрування такого обмеження.

категорії
Політика

Публікації по темі