Припинення вогню та обмін полоненими. Про що домовились лідери «нормандської четвірки»

Учора, 9 грудня,  завершилася зустріч лідерів України, Німеччини, Франції та Росії в «Нормандійському форматі», що покликаний розв'язати конфлікт на Донбасі.
https://www.unian.ua/politics/10787147-pro-shcho-domovilisya-u-parizhi-proyshla-pres-konferenciya-lideriv-normandskoji-chetvirki-video.html

Учора відбулась зустріч лідерів України, Німеччини, Франції та Росії в «Нормандійському форматі», під час якої було затверджено декілька домовленостей.

Вчора, 9 грудня,  завершилася зустріч лідерів України, Німеччини, Франції та Росії в «Нормандійському форматі», що покликаний розв’язати конфлікт на Донбасі. Після низки двосторонніх зустрічей Меркель, Макрон, Зеленський і Путін провели спільну розмову, за результатами якої дали пресконференцію, під час якої усі лідери підкреслили, що подальше врегулювання конфлікту на сході України повинно здійснюватися на основі Мінських домовленостей від лютого 2015 року, а також наголосили про необхідне інкорпорування «формули Штайнмаєра» в українське законодавство.

Володимир Зеленський акцентував увагу на тому, що українська сторона наполягала, що комплексне розв’язання всіх питань є неможливе без забезпечення найголовнішого компонента – безпекової ситуації на Сході України.

Зокрема, за результатами зустрічі було домовлено про особливий статус для Донбасу.  Також важливо, що були погодженні невідкладні заходи щодо стабілізації безпекової ситуації на сході України. Мова йде про повне всебічне та безстрокове припинення вогню, яке повинне розпочатись до кінця 2019 року. Також, до кінця року має відбутись обмін полоненими.

Учасники зустрічі також відзначили необхідність розширення мандату СММ ОБСЄ, з можливістю здійснювати цілодобового нагляду.

«Погоджено обговорення в межах трьохсторонньої контактної групи про додаткові зони розведення, одночасно в трьох точках, які мають важливе гуманітарне значення для всіх українців», – додав Президент України. Ангела Меркель у вступній заяві зазначила, що це будуть зони біля Станиці та Петрівського.

Протягом 30 днів Тристороння контактна група має погодити нові пропускні пункти через лінію розмежування. Важливо, що в ході зустрічі сторони погодили оновлений план розмінування територій, уражених конфліктом.

Однак поки сторонам не вдалось домовитись про проведення місцевих виборів на Донбасі, відновлення контролю Україною над кордоном та виведення усіх іноземних збройних формувань. Також учасники поки не дійшли спільного висновку щодо транзиту газу. Та варто додати, Володимир Путін зауважив, що в разі якихось домовленостей, Україна зможе отримувати газ на 20-25% дешевше. Варто також відзначити, що під час прес-конференції не було зазначено жодних заяв про новий формат перемовин щодо Криму.

Наступна зустріч у «норманському форматі» відбудеться до березня 2020 року, де підіймуть питання, що досі не є вирішеними.

Нагадаємо,  9 грудня у Парижі вперше за три роки відбулась зустріч у «нормандському форматі».

категорії
Політика

Публікації по темі