Рада все ж ухвалила закон про банки в першому читанні

Окрім цього, скоротили строки перед другим читанням законопроєкту.

Верхована Рада України проголосувала за Закон №3260 “Про внесення змін до законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності”.

За проголосувало 267 депутатів під час засідання сьогодні, 30 березня.

Напередодні президент України Володимир Зеленський заявив про важливість ухвалення цих законопроєктів, що дозволить Україні отримати підтримку від міжнародних фінансових партнерів у розмірі 10 млрд доларів США.

Окрім цього, 277 нардепів проголосувала за скорочення строків перед другим читанням.

“Завтра народ України чітко побачить, чи готові ви захищати його інтереси. Суспільство зрозуміє – ви слуги народу чи прислужники чужих інтересів. Усвідомте свою відповідальність”. – звернувся до депутатів Володимир Зеленський.

“Інакше нашій державі через пандемію коронавірусу загрожуватимуть занепад економіки й навіть дефолт”. – зауважив президент.

Додамо, 23 березня 2020 року стало відомо, що МВФ може збільшити фінансування України до 10 мільярдів доларів. Безпосередньо, беручи до уваги 5,5 млрд дол. за трирічною програмою та 4,5 млрд на боротьбу із пандемією коронавірусу.

Власне, це так званий “антиколомойський закон”, що передбачає стабілізацію фінансової системи України. Тобто, націоналізація банків стане автономною і не залежатиме від колишніх власників.

Зважаючи на дотримання вимоги МВФ, це дозволить Україні отримати транш на 5,5 млрд дол. США.

Нагадаємо, розгляд мав розпочатись ще зранку, втім через відсутність кворуму його відтермінували. Варто зазначити,  значна кількість депутатів, що намагаються саботувати голосування законопроєкту. Його прийняття унеможливить повернення Приватбанку з державної власності назад попередньому власнику.

 

Читайте нас у Telegram.

категорії
Політика

Публікації по темі