Російські олігархи втратили 3 млрд доларів за один день

Пропозиція радника президента РФ підвищити податки призвело до мільйонних збитками російських олігархів

Пропозиція радника президента РФ підвищити податки призвела до мільйонних збитків російських олігархів.

Російські металургійні мільярдери втратили більше $ 3 млрд за один день після того, як радник президента Росії Андрій Бєлоусов запропонував підвищити податки для найбільших металургійних і гірничодобувних компаній країни.

Як повідомляє Bloomberg, в листі Володимира Путіна Андрій Бєлоусов назвав 14 металургійних, хімічних підприємств та виробників добрив, які могли б платити більше податків. Зокрема, мова йде про ВАТ ГМК Норільський нікель, ВАТ Северсталь, нафтохімічну групу Сибур Холдинг АК Алроса та інших.

Таким чином, у компаній забрали понад 500 млрд рублів ($ 7,4 млрд) на реалізацію “травневих указів” Путіна, зазначає агентство.

В результаті акції цих компаній впали в ціні, а від спільних проектів з декількома з них відмовилися потенційні інвестори.

За даними агентства, більше за всіх постраждав власник Новолипецького металургійного комбінату Володимир Лісін – він втратив в результаті нової податкової ідеї $ 832 млн (4% від усіх його статків). Власник Магнітогорського металургійного комбінату Віктор Рашников втратив 446 млн доларів, власник Сєвєрстали Олексій Мордашов – 444 млн доларів.

Крім них зазнали збитків також  Роман Абрамович ($ 381 млн), Володимир Потанін ($ 290 млн),  Олександр Абрамов ($ 221 млн), Леонід Міхельсон ($ 181 млн), Андрій Мельниченко ($ 143 млн), Алішер Усманов ($ 60 млн), Геннадій Тимченко ( $ 55 млн) і Андрій Гуру ($ 37 млн).  

категорії
Політика

Публікації по темі