Сергій Марченко: що відомо про нового міністра фінансів

Відповідне рішення підтримали 256 депутатів.

30 березня 2020 року, на позачерговому засіданні Верховна Рада звільнила міністра фінансів Ігоря Уманського і з другої спроби призначила на його місце Сергія Марченка.

Відомо, що для призначення Марченка з першого разу, в більшості не вистачило голосів, тож Уряд повторно вніс подання на призначення голови Мінфіну уже на третьому позачерговому засіданні на день.

Відтак, відповідне рішення підтримали 256 депутатів.

Сергій Марченко – досвідчений експерт у фінансових справах, – працював у Bendukidze Free Market Center. У 2016-2018 – працював заступником міністра фінансів.

Втім, опісля гучного скандалу, Рада звільнила з посади главу Мінфіну Олександра Данилюка (який за президента Зеленського кілька місяців був секретарем РНБО), – Марченко пішов з міністерства.

Проте у 2018-2019 роках – обійняв посаду заступника голови Адміністрації попереднього президента України ,Петра Порошенка.

Улітку 2019, на позачергових парламентських виборах, Сергій Марченко опинився у виборчому списку тоді ще прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. Він отримав сьоме місце, проте партія не подолала виборчого бар’єра.

Щодо декларації Сергія Марченка, слід зазначити, що спільно з дружиною Мариною Єфимовою одна з них записана на дружину, інша має двох власників – власне, Марченка і його доньку.

Крім того, йому належить Audi А6 (2017 року випуску) – її вартість сягає 1,5 млн грн. За минулий рік новий міністр задекларував близько 270 тис. грн доходів, ще 234 тис. заробила його дружина.

Читайте нас у Telegram.

категорії
НовиниПолітика

Публікації по темі