«Слуги народу» відмовилися від держфінансування фракції до кінця року

НАЗК призупинила держфінансування партії «Слуга народу» за 3-й та 4-й квартали 2020 року на загальну суму 70 млн гривень.

НАЗК призупинила держфінансування партії «Слуга народу» за 3-й та 4-й квартали 2020 року на загальну суму 70 млн гривень.

Про це йдеться в повідомленні на сайті НАЗК.

Держфінансування припинено у зв’язку зі зверненням партії 23 квітня про бажання перенаправити ці кошти на потреби українських медиків та засоби їх захисту від пандемії коронавірусу (COVID-19).

Повідомляється, що загальна сума коштів, від яких відмовилася партія, становить понад 70 млн гривень. Мінфін повинен прийняти рішення, куди перенаправити ці кошти.

Згідно з повідомленням, агентство готує звернення до Міністерства фінансів щодо можливості зменшення НАЗК видатків за бюджетною програмою «Фінансування статутної діяльності політичних партій».

Раніше в «Слузі народу» закликали всі парламентські партії, які за законом мають фінансування з бюджету, відмовитися від нього. Адже загальна сума, передбачена в бюджеті на діяльність партій, становить 212,6 млн грн.

13 квітня Верховна Рада прийняла закон про зміни до держбюджету на 2020 рік, пов’язані зі створенням фонду протидії коронавірусу. Державні доходи на 2020 рік зменшаться на 119,74 мільярда гривень. Видатки бюджету зростуть на 82,39 мільярда гривень, з яких 64,67 мільярда гривень складе спеціальний фонд протидії коронавірусу. Разом з тим, левова частка державних витрат у бюджеті скоротиться.

категорії
Політика

Публікації по темі

Новини