США готують санкції проти компаній, що будують “Північний потік-2”

Група сенаторів США підготувала законопроект "Акт щодо захисту американської безпеки від агресії Кремля 2018".

Група сенаторів США підготувала законопроект “Акт щодо захисту американської безпеки від агресії Кремля 2018”. Документ містить в собі санкції щодо будівництва російських експортних газопроводів, в тому числі Північного потоку-2, так і для нових інвестицій в сировинні стартапи. 

Про це пише видання Коммерсантъ з посиланням на 100-сторінковий документ.

Проект зобов’язує президента США Дональда Трампа ввести санкції у відношенні осіб, які будуть інвестувати в закордонні “енергетичні проекти” або підтримують російські держкомпанії.

Механізми для реалізації цього положення законопроект пропонує запозичити з CAATSA (Про протидію противникам США за допомогою санкцій). Допускається арешт платежів адресованих компаніям та особам, що знаходяться під санкціями, їх активів, введення заборон на боргове фінансування і укладання контрактів.

Також документ передбачає посилення санкцій відносно нафтового сектора. Заборона може бути поширений на будь-які видобувні проекти, тоді як раніше він стосувався шельфових ділянок і сланцевих родовищ.

Під нові санкції потраплять компанії, що постачають нафтовикам програмне забезпечення. Законопроект забороняє надавати товари, послуги та технології, а також надавати фінансову підтримку нафтовим компаніям з Росії.

категорії
Політика

Публікації по темі