Стало відомо, скільки Зеленський витратив на вибори

Власні кошти кандидата склали 11,7 млн ​​грн.

Новообраний президент Володимир Зеленський задекларував 143,3 млн грн витрат на свою виборчу кампанію, донорами коштів переважно виступали фізичні особи і партія.

Про це свідчать дані остаточного фінансового звіту Зеленського про витрати на виборчу кампанію з 1 лютого по 19 квітня, опубліковані на сайті Національного агентства з запобігання корупції.

Згідно з документом, виборчий фонд Зеленського поповнювався за рахунок вкладів фізичних осіб – 71,7 млн ​​грн і від партії “Слуга народу” – 65,9 млн грн. При цьому власні кошти кандидата склали 11,7 млн ​​грн, а внески юридичних осіб – 7,1 млн.

Зазначено, що найбільші внески до фонду Зеленського зробили дві компанії, зареєстровані в Черкаській області – ТОВ “Агроче Плюс” і ТОВ “Інтеренерготрейд”, які переказали на рахунок кандидата по 3 млн грн.

Відомо, що за період з 1 лютого по 19 квітня Зеленський в рамках виборчої кампанії витратив 109,9 млн грн на рекламу в ЗМІ. Також на виготовлення матеріалів передвиборної агітації новообраний президент витратив 3,2 млн грн.

Крім того, наголошується, що на “інші послуги, пов’язані з проведенням передвиборної агітації”, Зеленський витратив 24,2 млн грн, а інші витрати на передвиборну агітацію склали 6 млн грн.

Згідно з документом, 1,74 млн грн Зеленський переказав НСК “Олімпійський” для проведення дебатів 19 квітня.

Нагадаємо, як повідомляли, на засіданні ЦВК 30 квітня оголосили, що 13 мільйонів 541 тисяча 528 виборців проголосували за Зеленського. Це 73,22% від числа учасників повторного голосування на виборах, яке відбулося 21 квітня. За Петра Порошенка проголосували 24,45% українців.

Раніше ІА “Вежа” в останній день передвиборної агітації оприлюднювала передвиборчу деклрацію Володимира Зеленського. Лідер “95 кварталу” Володимир Зеленський, який балотувався у президенти України на виборах 24 січня, подав електронну декларацію за 2017 рік. У його власності є житловий будинок у селі Іванковичі на Київщині площею 353,3 квадратних метрів. Крім того, у шоумена є квартира у столиці площею 131,9 кв.м, а також дві квартири у столиці, якими він володіє спільно з Сергієм і Борисом Шефірами.

У декларації також вказано, що дружина Зеленського володіє квартирою, яка знаходиться у Лівадії на окупованому півострові. Також дружина шоумена володіє квартирою у Києві площею 284 квадратних метрів, задекларовані нежитлові приміщення у столиці площею 337,8 кв. м – загальна власність з Ларисою і Оленою Шефір.

категорії
Політика

Публікації по темі