Світовий банк виділив Україні $135 мільйонів на медицину

Рада директорів Світового банку затвердила Україні додаткове фінансування в розмірі $135 мільйонів для Проекту «Покращення охорони здоров'я на службі у людей».

Рада директорів Світового банку затвердила Україні додаткове фінансування в розмірі $135 мільйонів для Проекту «Покращення охорони здоров’я на службі у людей».

Про це йдеться в пресрелізі СБ, пише ЕП.

В рамках діючого проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» Україна отримала $215 млн.

Кошти були спрямовані на підтримку реформ в секторі охорони здоров’я, покращення надання послуг (зокрема, реформу первинної та вторинної ланок, ранню діагностику та лікування серцево-судинних і онкологічних захворювань), а також підвищення ефективності системи охорони здоров’я в цілому.

«Додаткові кошти в розмірі $135 млн допоможуть Україні здійснити необхідну модернізацію лікарень і впровадити важливі реформи, а також провести навчання тисяч українських лікарів з надання сучасних медичних послуг. В рамках проекту також буде надаватися підтримка для загального фонду держбюджету з метою забезпечення потреб населення в медичних послугах», — йдеться в пресрелізі.

Частина коштів нового кредиту в розмірі $35 млн буде використана на закупівлю необхідних матеріалів та обладнання для боротьби з COVID-19, проведення необхідного навчання для медичного персоналу, підтримку комунікації надання громадянам важливою публічної інформації.

Нові виділені кошти також будуть використовуватися на відшкодування фінансування українським установам охорони здоров’я, які надають послуги пацієнтам з COVID-19.

«Це додаткове фінансування допоможе Україні в оновленні, приблизно, 40 відділень екстреної медичної допомоги та інсультних відділень, забезпечуючи можливість лікарням проводити складні медичні процедури з використанням високотехнологічного обладнання і відповідних протоколів лікування», – заявив в. о. директора Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Алекс Кремер.

Пацієнти зможуть обирати будь-яку лікарню в Україні, а їх витрати на хірургічне втручання будуть покриватися з державного бюджету.

3 березня 2020 року Світовий банк (СБ) також заявив про намір надати країнам кредити, в розмірі $12 млрд для боротьби з коронавірусом. За словами представників Світового банку, насамперед ці гроші мають піти на розвиток національних систем охорони здоров’я. Близько $4 млрд, призначених для цих кредитів, будуть взяті з активних програм СБ.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Політика

Публікації по темі