Світовий банк закликає прийняти додаткові закони для прозорості ринку землі

Світовий банк вітає прийняття Верховною Радою закону про ринок землі і закликає прийняти ряд додаткових законів для створення прозорого ринку.

Світовий банк вітає прийняття Верховною Радою закону про ринок землі і закликає прийняти ряд додаткових законів для створення прозорого ринку.

Про це у фейсбуці повідомила пресслужба представництва Світового банку в Україні.

«Щоб в повній мірі захистити інтереси українців та забезпечити прозорий продаж земель, ми закликаємо якомога швидше прийняти ряд додаткових законів», — йдеться у повідомленні Світового банку.

Йдеться про закони, які забезпечать вільний доступ до кадастрових даних, посилять управління земельними ресурсами, прискорять процедури передання землі, врегулюють продаж державних земель.

Зокрема, врегулюють використання обов’язкових електронних аукціонів, які обмежать безкоштовну приватизацію державних земель і відкриють доступ до фінансування для дрібних сільгоспвиробників.

Також, на думку представників Світового банку, важливо дати можливість юридичним особам брати участь у ринку земель для забезпечення здорової конкуренції і послабити обмеження на загальну площу земельних ділянок, які можна набувати у власність.

У Світовому банку наголосили, що ці реформи є критичними для залучення інвестицій у сільське господарство, відкриття доступу до фінансування для фермерів і забезпечення справедливої вартості активів для українських землевласників.

Нагадаємо, Верховна Рада в ніч на 31 березня скасувала мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення з 1 липня 2021 року. За ухвалення законопроекту №2178-10 проголосували 259 депутатів. Тепер закон має підписати президент Володимир Зеленський.

Читайте нас у Telegram

категорії
Політика

Публікації по темі