у 2019 році в Україні запровадять податок на виведений капітал, – Ніна Южаніна

Податок на виведений капітал в Україні буде введено в Україні з наступного року.

Податок на виведений капітал замінить податок на прибуток з 2019 року, відповідний законопроект буде виставлений на голосування у Верховній Раді в найближчі тижні.

Про це повідомила глава Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна в коментарі виданню Liga.net.

“Консенсус в парламенті є, на 90%, що податок на виведений капітал буде введений з 2019 року. Президент наполягає на тому, що бюджет-2019 має бути зверстаний вже з урахуванням такої системи оподаткування. Саме тому голосування потрібно провести якомога швидше – думаю, це станеться в найближчі тижні”, – зазначила Южаніна.

Зараз депутати ведуть консультації з Мінфіном. “Це потрібно для їх розуміння тих компенсаторів впливу нового податку, які повинні бути закладені в бюджет”, – повідомила глава податкового комітету.

Потенційні недонадходження в бюджет в перший рік дії податку на виведений капітал складуть 20-35 млрд грн. Для більш точних оцінок потрібно детально вивчити досвід інших країн, Україна в цьому сенсі активно консультується з Естонією.

Варто зазначити, Законопроект N8557 про введення податку на виведений капітал президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради 4 липня.

Водночас Міжнародний валютний фонд та Світовий банк висловились проти введення цього податку.

Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів прорахував три сценарії розвитку економіки на 2019-2021 роки. Другий сценарій передбачає реалізацію складних реформ, в тому числі, оподаткування доходів підприємств (введення податку на виведений капітал). Згідно з цим сценарієм в 2019 році зростання ВВП складе 4,1%, в 2020 році – 5%, в 2021 році – 5,4%.

Як зазначила Оксана Маркарова, в.о. голови Міністерства фінансів, в уряді створена робоча група, котра займається пошуком компенсаторів для запровадження нового податку. «Інформація про існування групи публічна, але всі обговорення – поки що тільки в групі. Зараз дискусія дуже предметна – бюджет на 2019 рік фактично готовий. Ми відкрили всі наші розрахунки, всі припущення, щоб показати, на чому він базується. Частина припущень базується на макропрогнозі, тобто вони не в межах нашої компетенції. І є певні припущення “поведінкові”, які залежать, до прикладу, від профільного законодавства, ставки акцизної марки на цигарки чи якихось інших даних», – зазначила Маркарова.

Водночас експерти висловлюють свої сумніви, щодо позитивних змін у разі запровадження нової системи оподаткування. “Цей закон лише дозволяє не оподатковувати податком на прибуток інвестиції у власний бізнес. Він матиме ефект, якщо покращити систему адміністрування. Але якщо говорити про зниження  податків, то варто знижувати податки в першу чергу на заробітну платню, а в другу чергу вже податки на прибуток”, – пояснює Павло Кухта, заступник голови Стратегічної групи радників з підтримки реформ.

категорії
Політика

Публікації по темі