У Берліні пройшли переговори «Нафтогазу» та «Газпрому»

У столиці Німеччини напередодні відбулися тристоронні переговори між Києвом, Брюсселем і Москвою з питання транзиту російського газу через Україну

На зустрічі обговорювались можливі параметри «пакетної угоди», підготовка якої розпочалася в рамках тристоронніх переговорів за участі представників Європейської Комісії

«Прогрес є. Але він є з європейської і з нашої сторони. Про що ми домовилися і що змінить дуже багато у наших наступних відносинах з ЄС. Що для всіх наступних контрактів можливих будуть прямо застосовуватися європейські правила. Що це означає? Що всі європейські директиви будуть застосовуватися в Україні таким чином, щоб тарифи вираховувались не зі стелі, а на основі рішень нашого регулятора, а не як результат оборудок. Що якщо будуть суперечки – ми йдемо в Європейський Суд», – прокоментував ситуацію міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

На зустрічі також розглядалися пропозиції української сторони щодо внесення змін до існуючого контракту купівлі-продажу природного газу.

Нагадаємо, що компанія «Нафтогаз України» направила російському «Газпрому» проект додаткової угоди, яка дозволить врегулювати всі спірні питання щодо імпорту російського газу.

категорії
Політика

Публікації по темі