У Кабміні розповіли, коли збираються послабити карантин і перезапустити економіку

У Кабміні очікують, що перезапустити економіку вдасться вже на початку травня. Утім за умови, що кількість заражень коронавірусом піде на спад.

У Кабміні очікують, що перезапустити економіку вдасться вже на початку травня. Утім за умови, що кількість заражень коронавірусом піде на спад.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у своєму відеозверненні.

«Якщо буде зафіксовано динаміку зниження захворюваності, то в кінці квітня ми зможемо розпочати поступове послаблення карантинних заходів. Цей процес відбуватиметься у кілька етапів: на роботу підуть люде працездатного віку, частково відновиться робота транспорту. Це дозволить вже на початку травня почати рестарт економіки», — повідомив Шмигаль.

Прем’єр наголосив, що навіть за таких умов обмежувальні заходи все ще залишатимуться. Зокрема, діятимуть обмеження на прогулянки, масові зібрання та інші розваги.

Кабмін затвердив нову програму діяльності, її найближчим часом подадуть на розгляд у Верховну Раду.

Також уряд погіршив прогноз по інфляції, зарплаті та ВВП у раніше опублікованому макроекономічному прогнозі на 2020 рік. У Кабміні очікують падіння ВВП на 4,8% і номінальний ВВП на рівні 3 трлн 985 млрд грн.

Інфляція на кінець року (грудень до грудня) — 11,6% (раніше 5,6%).

Рівень безробіття виросте до 9,4%, а середньомісячна зарплата (брутто) складе 10,7 тис. грн (-4,5% з урахуванням інфляції).

25 березня Кабінет міністрів запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та продовжив карантин до 24 квітня. Із 6 квітня буде запроваджено посилені вимоги до перебування на карантині.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Політика

Публікації по темі