У Раді зареєстрували вже 9 постанов про скасування ринку землі

Кілька нардепів намагаються перешкодити підписанню закону про відкриття ринку землі.

У Верховній Раді зареєстрували 9 проєктів постанов про скасування рішення парламенту відкрити ринок землі.

Про це свідчать розміщені дані на сайті ВР.

Наразі 7 із 9 постанов зареєстрували нардепи від всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”. Авторами наступних двох стали позафракційні нардепи Антон Поляков та Оксана Савчук.

  • Проєкт постанови від Антона Полякова

У пояснювальній записці до проєкту постанови №2178-10-П, автором якої є Антон Поляков йдеться, що під час ухвалення парламентом зазначеного рішення було допущено порушення ряду вимог Конституції України та Регламенту Верховної Ради щодо процедури прийняття парламентом законів.

Поляков наголошує, що всупереч нормам статей 116 і 118 Регламенту, головним комітетом не підготовлено додаткової порівняльної таблиці з урахуванням пропозицій (поправок) народних депутатів, які не були включені до порівняльної таблиці законопроєкту, що пропонується до прийняття у другому читанні.

“Проте під час розгляду проєкту закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення” під час пленарного засідання 31 березня 2020 року народними депутатами було висловлено ряд зауважень до змісту законопроєкту, однак в порушення норм Регламенту зазначені зауваження були проігноровані Головою Верховної Ради та законопроєкт був поставлений на голосування в цілому”, – йдеться в повідомленні.

Поляков зауважує, що відповідно до ч. 1 ст. 48 Регламенту, рішення Ради можуть бути скасовані парламентом до підписання відповідного акту Головою ВР.

  • Проєкт постанови від Оксани Савчук

У пояснювальній записці постанови №2178-10-П1, ініційованої позафракційною нардепкою Оксаною Савчук йдеться про те, що під час розгляду поправок № 3299 – № 4018, цитуємо: “відповідно до даних електронного голосування та відеофіксації засідання частина народних депутатів України зареєструвалися на позачергове пленарне засідання, проте були відсутні у залі пленарних засідань та не голосували”.

“Таким чином, Верховна Рада України не була правоможною приймати рішення при розгляді поправок № 3299 – № 4018 до проєкту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (реєстр. № 2178-10 від 10 жовтня 2019 року) у другому читанні 30 та 31 березня 2020 року”, – зазначає Оксана Савчук.

Супровідні документи до проєктів постанов авторства нардепів “Батьківщини” поки відсутні.

Таким чином парламентарі заблокували подальше підписання ухваленого законопроєкту.

Голова Верховної Ради зможе підписати законопроєкт № 2178-10 про ринок землі лише тоді, коли депутати розглянуть всі проєкти постанов щодо його скасування і відхилять їх.

Нагадаємо, вчора повідомлялось про те, що у парламенті зареєстрували дві постанови про скасування результатів голосування за закон щодо ринку землі. Так, на сайті парламенту опубліковані два проекти постанов №№2178-10-П – 2178-10-П1 “Про скасування рішення Верховної ради про прийняття в другому читанні та в цілому як закон проекту ЗУ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (реєстр. №2178-10 від 10.10.2019 року)”. Автори постанов – два позафракційних нардепи.

Читайте нас у Telegram.

категорії
НовиниПолітика

Публікації по темі