У штабі Зеленського назвали ймовірну дату інавгурації

3 червня 2019 року – крайня дата проведення інавгурації нового президента України.

У штабі Зеленського заявили, що це питання залежить від швидкості відпрацювання протоколів ЦВК, але наразі вони орієнтуються на 27-28 травня.

При цьому зазначимо, як розповів РБК-Україна один з представників команди Зеленського, робочої датою інавгурації є 28 травня – з тим, щоб новий президент вже не мав права розпустити Верховну раду, коли до парламентських виборів залишиться менше півроку.

Втім, за інформацією РБК-Україна, є й інше трактування законодавства, за якам повноваження чинного парламенту закінчаться 16 грудня – відповідно, розпустити його можна буде до 16 червня.

Водночас варто наголосити, що 3 червня 2019 року – крайня дата проведення інавгурації нового президента України.

До 1 травня ЦВК має встановити офіційні результати виборів в Україні, а ще через три дні – офіційно оприлюднити їх.

Процедура інавгурації законодавчо не закріплена, але прописані норми можна знайти в Конституції України та законі про регламент Верховної Ради. За час незалежності сформувалися свої правила інавгурації нового президента.

Зазвичай Верховна Рада призначає урочисте засідання з приводу складення присяги новообраним президентом. Але народні депутати можуть змінити місце проведення інавгурації. Наприклад, у 1999 році парламент пішов назустріч Леоніду Кучмі, який був переобраний на другий термін, і переніс торжества до Національного палацу мистецтв “Україна”.

Дата і час проведення урочистого засідання Верховної Ради визначаються рішенням депутатів за погодженням з новообраним президентом. Якщо в Раді буде скандал і отримати 226 голосів народних депутатів стане неможливим, дату і час проведення урочистого засідання називає голова парламенту. Він же відкриває засідання, а в разі його відсутності – перший віце-спікер або віце-спікер. До слова, Пересопницьке Євангеліє не є обов’язковим атрибутом церемонії інавгурації, але стало символом на присязі.

категорії
Політика

Публікації по темі