У Туреччині заявили про будівництво найбільшого інфраструктурного проекту

Президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що країна готова до реалізації проекту каналу "Стамбул", який зв'яже Чорне та Мармурове моря.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що країна готова до реалізації проекту каналу “Стамбул”, який зв’яже Чорне та Мармурове моря.

“Це найбільший проект в історії Туреччини, який представляє стратегічне значення для країни. Ми готові до його реалізації”, – сказав Ердоган.

За його словами, довжина каналу становитиме 43 км, а по обидва його боки побудують два нових міста. Президент Туреччини не назвав конкретних термінів початку будівництва каналу.

Як повідомляло BBC, Ердоган запропонував побудувати канал між Чорним і Мармуровим морями в 2011 році, коли обіймав посаду прем’єр-міністра Туреччини. Тоді він пояснив цю ідею необхідністю знизити навантаження на протоку Босфор.

Пізніше повідомлялося, що глибина нового каналу становитиме 25 м, а ширина – 150 м, завершити будівництво передбачається в 2023 році, коли в Туреччині святкуватимуть сторіччя республіки.

Босфор сполучає Чорне море з Мармуровим, і в парі з протокою Дарданелли вважається одним з найбільш завантажених судноплавних фарватерів на планеті. Зокрема, через нього щорічно перевозять близько 140 млн тонн нафти.

категорії
Політика

Публікації по темі