У Зеленського розповіли, як боротимуться з контрабандою

Системним рішенням може бути повне перезавантаження кадрового складу митниці.

Офіс Президента планує повністю перезавантажити кадровий склад митниці, щоб зупинити контрабанду.

Про це розповів заступник голови Офісу Президента Олексій Гончарук в коментарі ЕП.

“Точних цифр про масштаби контрабанди сьогодні немає ні у кого. Порахувати її просто неможливо. З упевненістю можна сказати, що загальний обсяг бюджетних втрат досягає мільярдів доларів щорічно. Скільки цих мільярдів – п’ять, сім або десять – покаже час”, – розповів Гончарук.

Системним рішенням може бути повне перезавантаження кадрового складу митниці.

“Це головний фактор і перший крок, який потрібно зробити. Якщо на окремих митницях одна і та сама людина по десять років керує митницею, то можна скільки завгодно ставити експерименти по боротьбі з контрабандою та практикувати різні підходи, але в кінцевому підсумку ці люди тебе переграють”, – зазначив пан Гончарук: “В цьому випадку кадри вирішують дуже багато. Я дуже розраховую на те, що Максиму Нефьодову (голова державної митної служби – ред.) вдасться створити нову інституцію з хорошим кадровим складом”.

Крім цього офіс Президента планує налагодити обмін інформацією з митницями інших країн, щоб бачити реальні обсяги і перелік товарів, які перетинають кордон, та ліквідувати політичну корупцію.

“Контрабанда в країні існує, тому що весь цей час з неї годувалися політики. Зараз це гарантовано припиниться, тому що, на мій погляд, у нової команди такої мотивації немає”, – наголосив Гончарук: “Потрібно налагодити багато технічних питань, створити IT-інфраструктуру, побудувати процеси ризик-менеджменту, але якщо ми налагодимо обмін інформацією з нашими торговими сусідами і зникне елітарна корупція, то ситуація з контрабандою серйозно зміниться. Процеси митного оформлення потрібно максимально спрощувати, все документальне оформлення переводити в софт”.

категорії
Політика

Публікації по темі