Україна готує чіткі правила для ринку «зелених» облігацій за зразком кращих світових практик

Сьогодні ринок зелених облігацій у світі розвивається дуже швидко, фактично у геометричній прогресії. Якщо у 2007 р. вперше було випущено 860 млн доларів зелених облігацій, то у 2019 р. їх обсяг в світі сягнув 231 млрд доларів.

Сьогодні ринок зелених облігацій у світі розвивається дуже швидко, фактично у геометричній прогресії. Якщо у 2007 р. вперше було випущено 860 млн доларів зелених облігацій, то у 2019 р. їх обсяг в світі сягнув 231 млрд доларів.

Переваги зелених облігацій, світовий досвід та підготовку законодавства для українського ринку окреслив Андрій Фролов, заступник начальника Управління реформування сфери енергоефективності та енергозбереження Держенергоефективності, в ефірі програми «Політика» на телеканалі «Рада», передає пресслужба.

Як повідомив А. Фролов, така стрімка динаміка пов’язана із високою зацікавленістю швидко зростаючого класу соціально відповідальних інвесторів, які переорієнтовують свої інвестиції із проектів традиційної енергетики в екологічно чисті.

«Головна особливість зелених облігацій полягає в тому, що їх застосовують виключно для фінансування або рефінансування зелених проектів», – наголосив А. Фролов та додав, що авторитетні міжнародні фінансові організації, такі як Світовий банк, Європейський інвестиційний банк, Міжнародна фінансова корпорація та ін. заклали міцний фундамент для формування світового ринку зелених облігацій та в останні роки допомагають країнам, що розвиваються, у формуванні власних ринків.

«Проаналізувавши світовий досвід, спільно із Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку і за підтримки GIZ ми напрацювали норми, що закладено в законопроект №2284 від 17.10.2019. Наприкінці 2019 р. законопроект вже схвалено у першому читанні за основу Парламентом», – нагадав А. Фролов.

Як пояснив А. Фролов, законопроектом визначено зелені облігації як окремий підвид цінних паперів та встановлено чіткі правила для учасників цього ринку.

Прийняття законопроекту стане запобіжним заходом у поширенні на національному ринку так званого «greenwashing» та забезпечить дотримання емітентами принципів екологічної результативності.

Зелені облігації стануть додатковим інструментом фінансування проектів відновлюваної енергетики та використання альтернативних видів палива, енергоефективності, термомодернізації будівель,  утилізації та переробки відходів, розвитку екологічно чистого транспорту, інших проектів, спрямованих на захист навколишнього середовища, скорочення викидів парникових газів в атмосферне повітря.

категорії
Політика

Публікації по темі