Україна націоналізує нафтопровід Самара-Західний напрямок

Уряд визначить, який з органів влади відповідатиме з його експлуатацію.

Зеленський ввів у дію рішення РНБО, яким нафтопровід має бути переданий у державну власність. Уряд визначить, який з органів влади відповідатиме з його експлуатацію.

Зокрема, рішення Ради національної безпеки і оборони, передбачає, серед іншого, націоналізацію нафтопродуктопроводів Самара-Західний напрямок і Грозний-Армавір-Трудоваяким.

Цим рішенням Кабміну доручено визначити центральний орган виконавчої влади, відповідальний за збереження та експлуатацію частини цих нафтопродуктопроводів, що проходять територією України.

При цьому вимога передати трубопроводи міститься ще у рішенні Ради національної безпеки і оборони від 6 травня 2015 року. Однак у документі, ухваленому РНБО 19 лютого 2021 року вона повторюється.

При цьому в документі зазначається, що втрата державного контролю над цими об’єктами відбулася саме внаслідок «бездіяльності уряду».

Нагадаємо, Українська ділянка трубопроводу Самара-Західний напрямок належить компанії «Прикарпатзахідтранс» з Рівного. Через неї дизельне пальне з Росії та Білорусі прокачується як для внутрішніх потреб України, так і для транзиту до Європи, зокрема до Угорщини.

Українські ЗМІ повідомляють, що власниками компанії є білоруський бізнесмен Микола Воробей та німецький громадянин Анатолій Шефер. При цьому Шефера пов’язанують із лідером української партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктором Медведчуком, проти якого напередодні також було запроваджено санкції РНБО.

 

категорії
НовиниПолітика

Публікації по темі