Україна перейде на трирічне бюджетне планування

Рада ухвалила Закон про введення середньострокового бюджетного планування.

Закон “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України відносно впровадження середньострокового бюджетного планування” (проект № 8044) прийнято на вечірньому засіданні Верховної Ради 6 грудня.

Відповідний Законопроект № 8044 оприлюднено на порталі Верховної Ради.

Закон створює правову основу для впровадження середньострокового бюджетного планування. Зокрема, вводиться складання Бюджетної декларації як документу державного стратегічного планування, який визначатиме основні принципи бюджетної політики на середньостроковий період (замість Основних напрямів бюджетної політики на плановий рік та Прогнозу державного бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди, які скасовуються).

Бюджетна декларація міститиме положення, зокрема, за основними прогнозними макропоказниками економічного і соціального розвитку України на кожен рік середньострокового періоду, основні завдання бюджетної політики, загальну оцінку фіскальних ризиків, загальні показники доходів, фінансування, витрат і кредитування держбюджету та ін.

Також уточнюється термінологічний апарат, встановлюються бюджетні правила щодо дефіциту держбюджету, оновлюється бюджетний календар, впроваджується середньострокове бюджетне планування на місцевому рівні.

Закон ухвалений з урахуванням ряду поправок, викладених в порівняльній таблиці, яка була вручена народним депутатам в день голосування. Остаточна редакція Закону буде відома після публікації.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що Верховна рада України ухвалила проект державного бюджету на 2019 рік у другому читанні та в цілому. «За» проголосувало 240 депутатів.

Бюджет на 2019 рік передбачає 1,112 трильйона видатків і 1,026 трильйона доходів. В свою чергу, дефіцит становить 89,99 мільярда гривень.

Прожитковий мінімум встановлений в розмірі 1853 гривні з 1 січня 2019 року, а мінімальна зарплата – 4173 гривні.

категорії
Політика

Публікації по темі