Україна ввела тимчасовий безвіз для громадян Республіки Північна Македонія

Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України Петро Порошенко підписав указ “Про тимчасове запровадження безвізового режиму для громадян Республіки Північна Македонія”.

Про це повідомляє прес-служба Президента.

“З метою розвитку і практичної реалізації принципів добросусідського партнерства між Україною та Республікою Північна Македонія, активізації двосторонніх контактів у всіх сферах взаємовідносин, підтверджуючи наміри продовжувати співробітництво щодо лібералізації режиму взаємних поїздок громадян, постановляю: Запровадити на період з 16 березня 2019 року до 15 березня 2020 року безвізовий режим в’їзду в Україну та транзитного проїзду через територію України для громадян Республіки Північна Македонія, якщо термін їх перебування в Україні не перевищує 90 днів протягом 180 днів”, – сказано у документі.

Президент також дав розпорядження Кабінету Міністрів України вжити заходів, що випливають із цього Указу.

Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що українці ризикують втратити безвізовий режим з ЄС після скасування відповідальності за незаконне збагачення.

Міжнародна організація по боротьбі з корупцією Transparency International повідомляє, що скасування статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення є порушенням міжнародних зобов’язань України і може привести не тільки до скасування безвізового режиму з ЄС, але навіть замороження співпраці з МВФ.

“Справи чиновників, звинувачених у корупції, необхідно розслідувати, а верховенство права повинно бути відновлено. Якщо рішення не буде знайдено, то є всі шанси, що безвізовий режим з ЄС і фінансова допомога МВФ будуть заморожені, а це в свою чергу загрожує економічному розвитку країни”, – запевнила голова правління Transparency International Делія Рубіо.

категорії
Політика

Публікації по темі