Україна зможе вступити в ЄС не раніше 2035 року, – Павло Клімкін

Загалом він вказує на кілька причин відтягнення терміну.

У найближчій перспективі скептичне ставлення більшості країн-членів ЄС до потенційного розширення навряд зміниться на краще.

Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив Павло Клімкін, міністр закордонних справ України.

Загалом він вказує на кілька причин відтягнення терміну. «Причин багато, і вони зрозумілі: бажання втриматися у зоні комфорту і добробуту, Brexit (якщо він таки буде), необхідність перетравити розширення на Балкани, а також путінська Росія, яка нікуди не поділась і продовжує робити все, аби завадити нашим євроінтеграційним прагненням», – зазначив він.

Водночас, він вказує, що якщо настрої всередині ЄС збалансуються, балканські країни успішно інтегруються у 2025 році, то після 2025 в України з’явиться реальний шанс отримати європейську перспективу.

Він також нагадав, що для цього потрібна згода всіх країн-членів ЄС. Потім розпочнуться передвступні переговори. «До речі, європейська бюрократія нікуди не поділась, а, здається мені, чим далі, тим заплутаніша і складніша», – додав міністр.

«Якщо проаналізувати ретроспективу розширення ЄС в останні роки, побачимо, що з моменту подачі заявки на вступ до моменту отримання членства проходило в середньому 10-12 років. І це при тому, що жодних проблем з наданням європейської перспективи для них в цілому не було. До речі, щодо вступу Болгарії та Румунії дехто в ЄС досі вважає, що їх прийняли дещо поспіхом. Тому рахуємо, тут нічого надскладного, шкільна арифметика: +/- 2035 рік», – переконаний Павло Клімкін.

категорії
Політика

Публікації по темі