Уляна Супрун назвала лікарні котрі неефективно витрачають державні гроші

Уляна Супрун навела приклад медичних установ, які потрібно переформатувати для підвищення їх фінансової ефективності.

За словами в.о. міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун, медустанови, які знаходяться «під крилом» держави (МОЗ), отримують державне фінансування, мають великі території і багато приміщень – мають більше можливостей заробляти. Але ці можливості не використовуються.

Зокрема серед медустанов-“двієчників” міністр назвала Центр репродуктивної медицини в Харкові котрий функціонує, в основному, як міський і обласний пологовий будинок, хоча фінансується для обслуговування всіх громадян. Одна з унікальних послуг, які можуть там надавати – штучне запліднення. Втім таких звернень від пацієнтів дуже мало.

Глава МОЗ вважає, що кошти використовуються неефективно: бюджетні гроші повинні бути спрямовані на наукові дослідження або на надання унікальних медпослуг, які не можна отримати в звичайному пологовому будинку.

Також серед неефективних медустанов Уляна Супрун назвала київський «ОХМАТДИТ».

Національна дитяча спеціалізована лікарня «ОХМАТДИТ» – медустанова, що надає високоспеціалізовану допомогу, перетворилося в «травмпункт» для київських дітей.

Також неефективною назвали Спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення МОЗ України у Харкові.

Радіаційний диспансер побудували після аварії в Чорнобилі, щоб рятувати людей, які отримали опромінення. Але зараз в такому лікуванні немає необхідності. Установа працює як санаторій, в якому здійснюють сумнівні процедури (арома-і магнітотерапію). Це абсолютно неефективно, а територію установа займає величезну.

Уляна Супрун зазначає, що поки виявлено поодинокі випадки, але можна очікувати, що їх буде значно більше. «Функції державних медичних установ повинні бути переглянуті: їм варто зосередитися або на науковій роботі, або на надання спеціалізованих медпослуг», – підсумувала глава МОЗ.

категорії
Політика

Публікації по темі