За словами в.о. міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун, медустанови, які знаходяться «під крилом» держави (МОЗ), отримують державне фінансування, мають великі території і багато приміщень – мають більше можливостей заробляти. Але ці можливості не використовуються.
Зокрема серед медустанов-“двієчників” міністр назвала Центр репродуктивної медицини в Харкові котрий функціонує, в основному, як міський і обласний пологовий будинок, хоча фінансується для обслуговування всіх громадян. Одна з унікальних послуг, які можуть там надавати – штучне запліднення. Втім таких звернень від пацієнтів дуже мало.
Глава МОЗ вважає, що кошти використовуються неефективно: бюджетні гроші повинні бути спрямовані на наукові дослідження або на надання унікальних медпослуг, які не можна отримати в звичайному пологовому будинку.
Також серед неефективних медустанов Уляна Супрун назвала київський «ОХМАТДИТ».
Національна дитяча спеціалізована лікарня «ОХМАТДИТ» – медустанова, що надає високоспеціалізовану допомогу, перетворилося в «травмпункт» для київських дітей.
Також неефективною назвали Спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення МОЗ України у Харкові.
Радіаційний диспансер побудували після аварії в Чорнобилі, щоб рятувати людей, які отримали опромінення. Але зараз в такому лікуванні немає необхідності. Установа працює як санаторій, в якому здійснюють сумнівні процедури (арома-і магнітотерапію). Це абсолютно неефективно, а територію установа займає величезну.
Уляна Супрун зазначає, що поки виявлено поодинокі випадки, але можна очікувати, що їх буде значно більше. «Функції державних медичних установ повинні бути переглянуті: їм варто зосередитися або на науковій роботі, або на надання спеціалізованих медпослуг», – підсумувала глава МОЗ.