Упродовж дня голосування поліція зафіксувала 1245 повідомлень про порушення виборчого законодавства

Під час проведення першого туру таких звернень було 2467.

Найбільше повідомлень пов’язані з незаконною агітацією, фотографуванням бюлетеня та пошкодження бланків для голосування.

Про це зазначає Урядовий портал.

Також надходили повідомлення про підкуп виборців, зафіксовано спроби винесення бюлетеня.

«Масових порушень громадського порядку у нас не зафіксовано. Особовий склад завдання, які були покладені, на даному етапі виконав і в подальшому забезпечить безпеку громадян, як ми це робили до цього», – наголосив Сергій Яровий, Голова Національної поліції України.

Голова Національної поліції України Сергій Князєв зазначив, що впродовж 21 квітня до органів поліції надійшло 1245 заяв, пов’язаних з виборчим процесом. Під час проведення першого туру таких звернень було 2467. Найбільше повідомлень зафіксовано в Дніпропетровській області, Києві та на Донеччині. З них 146 повідомлень пов’язані з незаконною агітацією, 74 – з фотографуванням бюлетеня, зафіксовано 16 фактів пошкодження бюлетеня. Також надійшло 11 повідомлень про підкуп виборців, зафіксовано три спроби винесення бюлетеня.

За 17 фактами внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. 12 з них відкриті за ст. 158 (Надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців або фальсифікація виборчих документів, документів референдуму, підсумків голосування або відомостей Державного реєстру виборців) Кримінального кодексу України. Такі провадження відкриті в Івано-Франківській, Рівненській, Запорізькій, Донецькій, Київській, Закарпатській, Чернігівській і Черкаській областях.

Крім того, два кримінальних провадження відкриті за фактами завідомо неправдивих повідомлень про загрозу вибуху (на Донеччині і Херсонщині), одне провадження за ст. 345 (насильство щодо працівника правоохоронного органу) – в Тернопільській області. Там один із громадян на виборчій дільниці наніс тілесні ушкодження офіцеру поліції. Він затриманий за статтею 208 КПК України і зараз перебуває в ізоляторі тимчасового тримання. з ним працюють слідчі. Крім того, органами поліції складено 21 адміністративний протокол за порушення виборчого права.

За словами Глави Нацполіції, всього впродовж доби до поліції надійшло 42 неправдивих повідомлення про замінування. Найбільше таких повідомлень надійшло до поліції Києва і Харківської області. Також повідомлення про замінування об’єктів надходили до поліцейських підрозділів Дніпропетровщини і Львівщини. Серед об’єктів, про замінування яких повідомлялося – аеропорти у Харкові та Львові, супермаркети, розважальні об’єкти, культові споруди. За жодним з цих повідомлень поліцейські-вибухотехніки не виявили небезпечних предметів.

Нагадаємо, що перший тур президентських виборів пройшов прозоро і без системних порушень. Це дало можливість українцям вільно зробити свій вибір.

категорії
Політика

Публікації по темі