В Міністерстві очікують завершити ключовий етап реформи децентралізації у 2020 році

2020 року має бути прийняте адміністративне рішення про об’єднання громад відповідно до перспективних планів.

У 2019 році потрібно сформувати перспективні плани, стратегії розвитку регіонів і створити умови для об’єднання і приєднання тергромад.

На цьому наголосив Геннадій Зубко, віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, виступаючи на Раді регіонального розвитку. Інформацію оприлюднили сьогодні, 12 листопада, на Урядовому порталі.

«У 2019 році маємо сформувати перспективні плани, стратегії розвитку регіонів і створити умови для об’єднання і приєднання тергромад. Прийняти у парламенті надважливий законопроект №8051 «Про засади адміністративно-територіального устрою», який звільнить країну від радянської системи і дасть можливість на рівні громад будувати абсолютно новий територіальний устрій України. Наступні місцеві вибори-2019 в ОТГ мають пройти одночасно з виборами до Парламенту», – зазначив Геннадій Зубко.

Віце-прем‘єр-міністр окреслив цілі і завдання на 2020 рік, коли має бути прийняте адміністративне рішення про об’єднання громад відповідно до перспективних планів, затверджених обласними радами. А також місцеві вибори мають відбутись вже за умови покриття всієї території України ОТГ та на новій територіальній основі. Це головне завдання із завершення ключового етапу реформи.

«Маємо завершити ключовий етап реформи децентралізації, щоб абсолютно всі громадяни України, проживаючи у громадах, не відчували дискримінації, мали рівний доступ до якісних послуг – в освіті, медицині, соціальній сфері. А саме головне – мали можливість будувати своє майбутнє», – підкреслив віце-прем’єр-міністр.

категорії
Політика

Публікації по темі