В Одесі ексчиновнику присудили майже півмільйона компенсації за справу зі зниклим хабарем

В Одесі ексчиновнику присудили майже півмільйона компенсації за справу зі зниклим хабарем

Малиновський районний суд Одеси стягує 452 тисяч гривень моральної компенсації колишньому чиновнику мерії за незаконні дії правоохоронних органів.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення від 23 березня.

Позивач пояснив, що внаслідок тривалого досудового розслідування – майже 8 років – був відсторонений від посади заступника начальника управління – начальника відділу контролю за забудовою міста управління архітектури та містобудування Одеської міськради, тому як результат зазнав моральних страждань.

З 2012 року поліція розслідувала справу щодо чиновника і ще одної особи про одержання хабара (ч. 4 ст. 368 КК України).

У жовтні 2012-го справу з обвинувальним висновком скерували до Приморського суду Одеси. Через 5 років, у грудні 2017-го суд повернув справу прокурору для організації додаткового досудового слідства. Суд зазначав, що треба знайти і допитати одного свідка, а також з’ясувати місцезнаходження хабара в сумі 35 тисяч доларів доларів США.

У травні 2020 слідчий звернувся до суду і просив продовжити строк розслідування ще на 6 місяців, але суд йому відмовив. Із 2018 року у провадженні не було не проведено ніяких процесуальних дій. Так само нічого невідомо про виконані слідчі дії і що перешкоджало слідству. Коли строк розслідування завершився, справу закрили «у зв’язку з встановленням відсутності в діянні невстановлених осіб складу кримінального правопорушення».

Прокурор скасував арешт коштів ексчиновника і запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд.

Суд визнав, що чоловік провів під слідством та судом 7 років, 11 місяців та 8 днів. Таким чином був позбавлений права на нормальне життя і трудову діяльність протягом 95,8 місяців.

Позивачу присудили гарантований мінімум моральної шкоди. Його визначено із розрахунку мінімальної місячної зарплати на 1 січня 2020 року. А саме, 4723 грн. х 95,8 місяців = 452 463,40 грн.

категорії
Політика

Публікації по темі