Рада хоче відкласти інавгурацію Зеленського на червень: постанова на опрацюванні

Постанова ініційована народним депутатом України.

У Верховній Раді України зареєстрували проект постанови про проведення Радою урочистого засідання з нагоди складення присяги українському народові новообраним Президентом України Володимиром Зеленським 1 червня.

Проект постанови за номером 10270-4 розміщено на офіційному сайті Верховної Ради від 10 травня 2019 року. Він ініційований народним депутатом України Олександром Сугоняком.

У пояснювальній записці зазначено, що, відповідно до статті 104 Конституції України, новообраний Президент України вступає на пост не пізніше ніж через тридцять днів після офіційного оголошення результатів виборів, з моменту складення присяги народові на урочистому засіданні Верховної Ради України. Це є обов’язковою умовою вступу новообраного Президента України на пост Президента України.

“Новообраним Президентом України Зеленським В. О. заявлено про бажання провести урочисте засідання Верховної Ради України з нагоди складення ним присяги, у неділю, 19 травня 2019 року. Варто зазначити, що статтею 3 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» передбачено трансляцію урочистого засідання Верховної Ради України у повному обсязі у прямому ефірі по радіо та телебаченню, а також запису у вечірні години по телебаченню.

Разом з тим, у третю неділю травня, яка припадає цього року на 19 травня, відзначатиметься День пам’яті жертв політичних репресій, визначений Указом Президента України від 21.05.2007 року № 431/2007. Це передбачає проведення жалобних заходів та відповідні правила ведення мовлення на теле- і радіоканалах, що об’єктивно створюватиме перешкоди для церемонії інавгурації як в питанні її висвітлення, так і в питанні участі у її проведенні народних депутатів України та запрошених осіб”, – йдеться у записці.

Саме тому депутат вважає за доцільне провести урочисте засідання Верховної Ради України з нагоди складення присяги новообраним Президентом України 1 червня 2019 року о 10 годині у залі засідань Верховної Ради України.

Наразі постанову опрацьовують в комітеті.

Довідка

Олександр Сугоняко –  український політик, народний депутат, голова Соціал-демократичної партії з 31 жовтня 2017 року.

категорії
Політика

Публікації по темі