Верховна Рада ухвалила закон щодо протидії коронавірусу

Закон тимчасовий та триватиме три місяці.

У вівторок, 17 березня, на позачерговому засіданні парламенту депутати підтримали законопроект щодо протидії поширення Covid-19.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль перед голосуванням закликав підтримати проект змін. Відтак, за цей закон проголосувало 344 народних обранців.

Варто зазначити, що закон тимчасовий та триватиме три місяці.

У законопроекті йдеться про кримінальну та адміністративну відповідальність за порушення заходів безпеки поширенню вірусу. Зазначимо, що відповідно до закону, порушення карантинних обмежень – порушнику загрожує штраф від одного до двох тисяч неоподатковуваних мінімальних доходів. У розмірі від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів – для посадових осіб.

Якщо недотримання заходів призвели до поширення хвороби, порушнику загрожує арешт на 6 місяців, або ув’язнення до 3 років. Утім, якщо порушення обсервації спричинило за собою смерть – ув’язнення від 6 до 8 років. Окрім цього, самовільне полишення місця обсервації особою, яка може бути зараженим на коронавірус,  зазначається як адміністративне порушення.

Що також закон передбачає:

  • можливість надання відпустки на час карантину, яка передбачена у змінх до Трудового кодексу;
  • надбавки медичному персоналу і іншим особам, які протидіють поширенню коронавірусу;
  • організація оперативної закупівлі ( із можливістю повної передоплати за товари і послуги, а також із звільненням від податків) ліків і медичних виробів для запобігання коронавірусу.

Андрій Садовий відзначає, що відповідно до прийнятого закону – порушення умов карантину у Львові, у залежності від наслідків, несе за собою адміністративну або кримінальну відповідальність.

Він також закликає, якщо ви стали свідком порушення карантину, негайно звернутися на Гарячу лінію міста за телефоном 15-80, або залишити повідомлення та фотодокази у коментарі до цього посту.

Нагадаємо, у Львові зв’язку із прийнятими у місті заходами для унеможливлення поширення захворювань, спричинених коронавірусом, деякі категорії підприємництва вимушено призупинили свою роботу.

Читайте нас у Telegram.

 

категорії
НовиниПолітика

Публікації по темі