Від сьогодні набув чинності закон про припинення “дружби” з Росією

Закон набув чинності після того, як його опублікували в газеті "Голос України".

Від сьогодні, 12 грудня, набув чинності Закон України про припинення дії Договору про дружбу та співпрацю між Україною і РФ з 1 квітня 2019 року.

Закон набув чинності після того, як його опублікували в газеті “Голос України”.

Верховна Рада прийняла законопроект про припинення дії договору ще 6 грудня. Тоді “За” проголосували 277 народних депутатів.

У пояснювальній записці до законопроекту вказано, що припинення “дружби” дозволить ефективно захистити національні інтереси України в міжнародних відносинах.

Крім того у документі зазначається, що домовленість порушила РФ, здійснивши збройну агресію проти України.

Припинення дії Договору про дружбу, співпрацю й партнерство з Росією не впливає на зобов’язання чи правове становище України, які сформувуались за час виконання угоди.

Зазначимо, договір між Україною і Російською Федерацією на 10 років підписали 31 травня 1997 року в Києві.

Дія угоди автоматично продовжувалась на наступне десятиріччя, якщо жодна зі сторін не заявляла про своє бажання припинити “дружбу”.

Довідка: договір про дружбу, співпрацю і партнерство між Російською Федерацією та Україною – угода між Україною і РФ, в якому закріплено принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності існуючих кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємних зобов’язань не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного.

Нагадаємо, повідомляли, що станом на 3 грудня спостерігається рух суден через Керченську протоку у напрямку українських портів в Азовському морі.

За його словами, на вхід в Азовське море очікують 17 суден, на вихід – 1. Ще 9 суден стоять біля причалів в портах.

Очільник міністерства зазначив, що розблокування українських портів стало можливим “завдяки скоординованим діям української влади, жорсткій та однозначній міжнародній реакції, а також увазі з боку іноземних медіа”.

категорії
Політика

Публікації по темі