Віктор Янукович хоче повернутися до України, – Віталій Сердюк

За його словами, захист Януковича буде домагатися зняття всіх звинувачень і оскаржить вже винесений вирок.

Колишній президент України Віктор Янукович хоче повернутися до України.

Про це повідомив його адвокат Віталій Сердюк російським ЗМІ.

За його словами, захист Януковича буде домагатися зняття всіх звинувачень і оскаржить вже винесений вирок.

“Після зміни влади в Києві з’являється шанс, що процес проти Віктора Януковича перестане бути політизованим. При цьому незабаром кримінальне переслідування може загрожувати і президенту Петру Порошенко”, – зазначив Віталій Сердюк.

Юристи Віктора Януковича мають намір продовжувати відстоювати його права незалежно від того, яку позицію з даного питання займе новий президент України.

За словами Віталія Сердюка, Віктор Янукович нещодавно відправив новообраному главі держави вітальне повідомлення. Разом з тим цей жест ніяк не пов’язаний з його бажанням повернутися на батьківщину, запевнив адвокат. “Дійсно, наміри повернутися у Віктора Януковича є. І ми над цим працюємо з перших днів боротьби за його права. Обрання Зеленського жодним чином не впливає на саме бажання Віктора Януковича. Так само як це не впливає на нашу процесуальну роботу: як боролися, так і будемо боротися. Звичайно, на території Російської Федерації Віктор Янукович перебуває тимчасово і вимушено. І захист робить все, щоб відновити його права і довести, що всі звинувачення мали політичний, а не правовий характер. Ми хочемо, щоб реальні винуватці тих подій були покарані”, – додав адвокат.

Віталій Середюк також повідомив, що Віктор Янукович вважає своїм першочерговим обов’язком перед мешканцями сходу країни припинити війну.

Додамо, що Віктор Янукович залишив Україну взимку 2014 року після масових розстрілів у центрі Києва під час подій Євромайдану. А також варто нагадати, що у березні цього року рада Європейського Союзу продовжила персональні санкції щодо колишнього президента України Віктора Януковича і 11 осіб з його оточення. Відзначається, що режим обмежувальних заходів діє з 5 березня 2014 року і з тих пір продовжується на щорічній основі.

У той же час, за словами брюссельського кореспондента “Радіо Свобода” Рікарда Йозвяка, зі списку санкцій вибув колишній секретар РНБО, екс-глава Адміністрації Президента часів президентства Віктора Януковича Андрій Клюєв.

категорії
Політика

Публікації по темі