Вітренко про переговори щодо газу в Парижі: Домовилися про продовження обговорень

Україна і Росія не досягли домовленості про новий контракт на транзит і постачання газу за підсумками переговорів президентів у Парижі.

Україна і Росія не досягли домовленості про новий контракт на транзит і постачання газу за підсумками переговорів президентів у Парижі.

Про це повідомив виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко, який брав участь у переговорах, передає Європейська правда.

За словами Вітренка, переговори за участю президентів України і Росії не принесли кінцевої домовленості щодо нового контракту.

«Ми домовилися, що будемо й далі домовлятися», — сказав він.

При цьому президент Зеленський в усному спілкуванні з журналістами заявив, що бачить прогрес у переговорах і очікує на підписання довготривалого контракту.

Вітренко наголосив, що подальші переговори, як і раніше, будуть тривати з участю Євросоюзу, у тристоронньому форматі.

Україна наполягає на довгостроковому контракті на транзит газу в Європу через українську ГТС. Також розглядає можливість стягнути борг Нафтогазу по Стокгольмському арбітражу поставками газу.

Раніше, 6 грудня, у Відні відбулися двосторонні переговори між українською і російською сторонами про укладення нового договору на транзит російського газу через ГТС України.

За підсумками зустрічі виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко заявляв, що Нафтогаз готовий відкликати судові позови проти Газпрому, якщо буде укладено довгостроковий контракт на транзит російського газу через територію України в Європу.

Однак пізніше, напередодні зустрічі в Парижі, в Нафтогазі заявили, що не будуть відмовлятися від своїх вимог до Газпрому в Стокгольмському арбітражі, оскільки нічого рівноцінного сторони поки не напрацювали.

Президент РФ Володимир Путін назвав «економічно неприйнятними» умови України для транзиту російського газу в Європу з 1 січня 2020 року. При цьому він заявив про бажання продовжувати транзит по території України. В Нафтогазі відреагували на заяву Путіна і пояснили структуру ціни.

Дедлайн для укладення довгострокового контракту на транзит російського газу в Європу через територію України європейським правилам і українським законодавством — 13 грудня.

Чинний транзитний контракт України з Газпромом був укладений в 2009 році терміном на 10 років.

У Нафтогазі заявляли, що навіть якщо Росія не підпише контракт про продовження транзиту, Україна і європейські партнери готові до цього, адже накопичили достатньо запасів газу у сховищах.

категорії
Політика

Публікації по темі