Володимир Гройсман представив пріоритети роботи Уряду на 2019 рік

«Пріоритети на 2019 рік – підсилення економічного зростання, ефективне урядування, розвиток людського капіталу, верховенство права та боротьба з корупцією, питання безпеки та оборони», – розповів Володимир Гройсман.

Під час засідання Уряду Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман представив пріоритети роботи Уряду на 2019 рік.

Про це інформує Урядовий портал.

«Пріоритети на 2019 рік – підсилення економічного зростання, ефективне урядування, розвиток людського капіталу, верховенство права та боротьба з корупцією, питання безпеки та оборони», – розповів Володимир Гройсман.

За його словами, економічне зростання базуватиметься на подальшому спрощенні бізнес-клімату, реформуванні ДФС за податковим та митним напрямком, на запровадженні масштабної приватизації, удосконаленні системи закупівель. Окрім цього, акцентуватиметься увага на розвитку інновацій і технічному переоснащенню в промисловості, запуску експортно-кредитного агентства, подальшому розвитку агросектора як точки зростання економіки.

«Треба створити екосистему роботи з інноваціями і забезпечити трансфер технологічних рішень у реальний сектор економіки», – зазначив Володимир Гройсман.

В секторі енергетики передбачено розвиток повноцінного ринку газу та електроенергії, відкриті аукціони на дозволи на видобуток копалин і запуск Фонду енергоефективності як джерела фінансування програм ефективного споживання ресурсів. Володимир Гройсман зазначив, що Фонд енергоефективності буде оперувати щонайменше 6-7 млрд грн, які будуть направлені на модернізацію житлового фонду. А загальна інвестиція в цей сектор може сягнути показника в 14 млрд грн. Перші проекти будемо реалізовувати в першому кварталі наступного року.

Системною буде і робота в сегменті інфраструктурного розвитку та безпосередньо Дорожнього фонду. Увага не тільки, власне, будівництву доріг, а й заходам безпеки руху. Також відбудеться запровадження нового етапу децентралізації, який базуватиметься на побудові нового територіального устрою – на основі об’єднання, а також внесення змін до Конституції задля закріплення і захисту реформи.

Ще одним важливим пріоритетом буде розвиток людського капіталу. Прем’єр-міністр повідомив, що вчора, 17 грудня, в Брюсселі підписано Угоду з ЄС про розвиток профтехосвіти. Обсяг фінансування – понад 50 млн євро. Виконання угоди дозволить суттєво змінити філософію профтехосвіти – оновити базу та запровадити принципи дуальності.

Окрема увага приділятиме Уряд соціальному захисту пенсіонерів та працюючих громадян, захисту ветеранів. Зокрема, оновлення законодавства та підтримка культурної спадщини.

Глава Уряду розповів також про план запуску Антикорупційного суду, продовження ініціативи «Я маю право», запуск лабораторії кіберкриміналістики.

Володимир Гройсман зазначив, що озвучені пріоритети – лише частина роботи. «Глобальні завдання – забезпечити стабільність, економічне зростання і продовжити перетворення, які дадуть змінити життя країни в кращий бік», – додав Прем’єр-міністр.

 

категорії
Політика

Публікації по темі