ЄС підпише “відкрите небо” з Україною після Brexit – посол

Підписання договору було заблоковано через суперечку Іспанії та Великої Британії щодо статусу Гібралтару.

Україна та ЄС можуть підписати угоду про спільний авіаційний простір до кінця року, якщо Велика Британія вийде з блоку у жовтні.

Про це заявив посол ЄС в Україні Х’юг Мінгареллі в інтерв’ю “Європейській правді”.

“Мої колеги у Брюсселі кажуть, що відразу, щойно відбудеться Brexit, перепони для підписання цієї угоди будуть зняті”, – зазначив Мінгареллі.

За його словами, раніше це було неможливо через суперечку Іспанії та Великої Британії щодо статусу Гібралтару.

“Тож коли Британія вийде з Євросоюзу – цієї суперечки всередині ЄС вже не буде. А отже, я сподіваюся, що вже до кінця цього року це станеться”, – додав посол.

Зазначимо, новий прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон заявив, що виведе країну з ЄС 31 жовтня з угодою про вихід з ЄС або без неї.

Довідка

Угода про відкрите небо, УВН (англ. The Treaty on Open Skies) — багатостороння міжнародна угода, підписана 24 березня1992 року в Гельсінкі представниками 23 держав-членів Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ). Метою договору є сприяння зміцненню довіри між державами через удосконалення механізмів контролю за військовою діяльністю та за дотриманням чинних договорів у галузі контролю над озброєннями. Договір встановлює режим відкритого неба, мета якого — забезпечити можливість його учасникам здійснювати обльоти територій один одного.

категорії
Політика

Публікації по темі