Європа готова скасувати безвіз для України, – Transparency International

Україна може втратити безвіз з ЄС після скасування статті за незаконне збагачення.

Міжнародна організація Transparency International шокувала заявою щодо України. Виявляється, українці ризикують втратити безвізовий режим з ЄС після скасування відповідальності за незаконне збагачення.

Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті організації.

Міжнародна організація по боротьбі з корупцією Transparency International повідомляє, що скасування статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення є порушенням міжнародних зобов’язань України і може привести не тільки до скасування безвізового режиму з ЄС, але навіть замороження співпраці з МВФ.

“Справи чиновників, звинувачених у корупції, необхідно розслідувати, а верховенство права повинно бути відновлено. Якщо рішення не буде знайдено, то є всі шанси, що безвізовий режим з ЄС і фінансова допомога МВФ будуть заморожені, а це в свою чергу загрожує економічному розвитку країни”, – запевнила голова правління Transparency International Делія Рубіо.

На думку Transparency International, стаття 368-2 КК України, яка рішенням Конституційного суду була визнана неконституційною, насправді покладала тягар доведення невинності не на підозрюваного, а на сторону обвинувачення. У правозахисній організації підкреслюють, що уряд України має взяти відповідальність за справи про незаконне збагачення, які слідчі змушені будуть закрити через рішення КС.

категорії
Політика

Публікації по темі